В Едмонтоні гурт «ТІК» відіграв палкий патріотичний концерт
30 квітня 2015
В Едмонтоні гурт «ТІК» відіграв палкий патріотичний концерт
Зустрівши рекордну кількість земляків, музиканти зрозуміли, за що нафтову столицю Канади називають Едмончук.
 
- Часточку батьківщини привезли мені сюди в Едмонтон. І сльози, і сміх, і стільки радості, що всіх хотілося обіймати і цілувати! - ділиться враженнями після концерту «ТІК» в Едмонтоні українка Ольга Реннеберг.
 
Такі ж відчуття переповнювали усіх глядачів, адже концерт у нафтовій столиці Канади видався напрочуд феєричним, запальним і щирим. Переповнена зала, хорове виконання «Тихої», пристрасні танці і дуже патріотична атмосфера - без виходу «на біс» едмонтонці не відпустили «тверезих і культурних». Тож додатково гурт виконав ще дві пісні: «Гей, соколи» і «Біла хмара».
 
Особливим видався вечір для гітариста «ТІК» Віктора Голяка: завдяки різниці між канадським і українським часом у 9 годин його день народження цього року збільшилося на півдоби.
 
- Наш концерт в Едмонтоні проходив 29 квітня, а в Україні в цей час вже був ранок 30-го, тож зі сцени ми привітали Вітю Голяка з днем народження. Публіка одразу підхопила вітання і спеціально для Віктора заспівала «Многая літа!» - розповідає лідер гурту Віктор Бронюк.
 
Після виступу музиканти традиційно спілкувалися з публікою, яка за дві години стала їм майже рідною. Серед присутніх виявилося чимало земляків з різних куточків України і Вінниці зокрема.
 
- Едмонтон у жарт часто називають Едмончук, бо місто у свій час розбудовували саме українці, а місцева українська громада сьогодні є однією з найчисельніших в Канаді, - розповідає Віктор Бронюк. - Місцеві навіть жартують, що в Едмонтоні українську мову можна частіше почути, ніж у деяких регіонах Східної України. І це дійсно так. Ще у 1983 році біля входу до мерії Едмонтона було встановлено перший у світі пам'ятник жертвам Голодомору «Розірване кільце життя». А ми особливо шкодуємо, що за день перебування в місті не встигли відвідати знаменитий музей просто неба «Село україно-канадської культурної спадщини», про який дуже багато чули. Друзі розповідали, що у цьому селі влаштовують цікаві екскурсії про життя перших українських переселенців, ролі яких під час етнографічної практики виконують студенти. Дуже сподіваємося, що ще повернемось і все-таки побачимо це захоплююче дійство на власні очі.
 
Едмонтон, який славиться суровим кліматом із зимовими морозами до 50 градусів та помірно-дощовим літом, зустрів «тверезих і культурних» ранньою весною. Такий контраст після каліфорнійського літа і ванкуверської весни, зізнаються музиканти, здивував, адже зараз у Едмонтоні природа тільки починає прокидатися після зими, а розпал весни, як розповідали організатори туру, настане лише в середині травня.
 
- Як і Ванкувер, Едмонтон вразив нас своєю європейською аурою з відповідною архітектурою, культурою і поглядами населення, - зазначає Віктор Бронюк. - А ще у цьому красивому місті одразу відчувається потяг до здорового способу життя: є дуже багато спортивних та дитячих майданчиків, а цікаві рекреаційні зони вдало поєднані з сучасними будівлями. Враження від міста залишились найкращі!
 
 
 
Наступний концерт гурту «ТІК» в рамках канадського туру «Люби ти Україну!» відбудеться 30 квітня в Саскатуні. Концерт розпочнеться о 19.30 у «O'Brians Event Centre» (241 2nd Ave S, Saskatoon).
 
Придбати квитки можна тут: http://TIKCANADA.EVENTBRITE.CA/.