Лідер «ТІК» Віктор Бронюк: «Я буваю важким металом»
1 жовтня 2016
Лідер «ТІК» Віктор Бронюк: «Я буваю важким металом»

З нагоди Міжнародного дня музики, який відзначається 1 жовтня, лідер гурту «ТІК» розповів STARBOM.com, який предмет найбільше не любив у музичній школі.

–     Коли ви почали цікавитися музикою?

– Для мене це чи не найбільша з таємниць (посміхається)! Скільки себе пам’ятаю, стільки музика й була у моєму житті. Вдома на родинних святах завжди лунав спів і народні пісні, а з друзями у дворі ми слухали те, що найбільше подобалось. Визначити ту «заповітну точку відліку» - це питання, яке найчастіше ставить мене у ступор. Бо музика була і є зі мною завжди.

– Що давалось вам у музичній школі найважче?

– Уроки сольфеджіо. Цей предмет з величезною кількістю термінів і теорії давався мені найважче. Завчити – то не проблема, але зрозуміти до кінця у малому віці було важкувато. У класі я був одним з найменших, тому із сольфеджіо довелось помучитись. А от однокласники по музичній школі, які були на рік-два старші, схоплювали інформацію все-таки легше.

– Який предмет був найулюбленішим у музичній школі?

– Музична література, де ми вчили біографії і твори композиторів. Як і сольфеджіо, це була теорія, але музична література дійсно мене захоплювала. Була дуже схожою на історію, а гуманітарні науки мені завжди були найбільш цікаві.

– Які ваші улюблені композитори?

– Один з найулюбленіших – мій земляк Микола Леонтович. Його «Щедрик» з перших нот пізнають у всьому світі, бо ця проста музика захоплює кожного, хто хоч раз її почув. Що вкотре доводить, що все геніальне – у простому! Крім «Щедрика» Леонтович написав чимало інших видатних творів, включаючи прекрасну оперу «На Русалчин Великдень» і проникливі літургії. Але саме «Щедрик» його прославив у світі – ця мелодія, як зараз кажуть, дійсно культова, її знають всі і всюди.

Що стосується інших композиторів, із класиків мені подобається Моцарт, Бетховен, Чайковський, із наших сучасників – Мирослав Скорик. Я ніколи не був великим фанатом класичної музики, але завжди любив музику, яка наштовхує на роздуми, має характер і формує настрій. Буває, у холодні пори року чи за певних життєвих ситуацій абсолютно не хочеться отримувати словесну інформацію, тоді й виручає класика – позбавлена зайвих слів, вона дає можливість поринути у роздуми і пофантазувати.

– З якою музикою ви могли б порівняти себе?

– Все залежить від настрою. Я буваю святковим маршем, романтичним вальсом, ліричним етюдом, а інколи - й репчиком і навіть важким металом (посміхається).

– А гурт «ТІК»?

– Стилістику нашої музики ми визначаємо, як «весільний панк з елементами філософської еротики». А далі цю гримучу суміш кожен може розширити чимось своїм – кому на що фантазії вистачить (посміхається). Головне – щоб було щиро і весело!